Met twee gebakjes nooit alleen

Oktober 2026


In de Reuselse kei werden donderdag de eerste gebakjes uitgereikt aan personen die vaak alleen aan tafel zitten. Alle inwoners konden iemand aanmelden voor een gebakje, het bezorgde de bakker overuren.
,,Voor de deur van mijn huis heb ik een bankje geplaatst waarop iedereen kan gaan zitten, ik noem het zelf het buurtbankje,” zegt Sabine Muskens uit de Reuselse Marialaan, die een doosje met twee gebakjes ophaalt. ,,Het bankje staat naast een buurtkastje dat ik samen met anderen opgezet heb en waarin producten liggen die anderen kunnen gebruiken. Dat doen we vanuit de stichting tegen armoede De Kempen, waarmee we ook sociale armoede onder de aandacht brengen. Ik zag vanuit mijn keukenraam vaak een oudere man op dat bankje zitten. Ik ken zijn naam niet, maar mijn man achterhaalde waar hij woont. Voor hem heb ik nu dat gebakje aangevraagd, we gaan het hem later vandaag brengen. Dat zal voor hem totaal onverwacht zijn omdat hij niet weet dat ik dit aangevraagd heb, daarom ben ik zeer benieuwd naar zijn reactie.”
,,Onze actie moet je zien in het kader van de landelijke actie tegen eenzaamheid,” legt Monique Paenen van de gemeente Reusel-De Mierden uit. ,,Wij spreken liever van de week van de ontmoeting, om elk stigma uit de weg te gaan. Vorig jaar hadden we een actieweek waar een groepje uit voortkwam die nog steeds bij elkaar komen in een creatief café. Het mooie is dat deze personen nu de gebakjes mee uitdelen.”
Maarten Maas ziet vanaf een afstand de gebakjes van hand tot hand gaan, het gaat zelfs zo snel dat er af en toe op de bakker gewacht moet worden die voor de aanvoer zorgt. ,,Ze moeten wel vers zijn,” grapt Maas. ,,In elke doos zitten ook twee gebakjes, waardoor de aanmelder niet met een leeg bordje zit als hij of zij op de koffie gaat bij degene die aangemeld is.”
Ook Patricia Thonen haalt een gebakje op voor een vriendin van haar die het op dit moment niet makkelijk heeft. ,,Zij is ziek geweest en heeft een zware periode gehad,” vertelt ze. ,,Zij weet niet van de aanmelding die ik gedaan heb, dus de verrassing zal groot zijn als ik bij haar aan de bel sta.”
,,Het is fijn als je dit  voor een ander kunt doen,” zegt Sabine Muskens. ,,Wij hebben het zelf goed en komen niets tekort, daarom vinden wij het niet meer dan normaal om met anderen te delen, dit gebakje is een mooie gebaar.”
Alle inwoners uit Reusel-De Mierden konden iemand aanmelden die in hun ogen een gebakje verdiende. Het leidde in totaal tot 109 aanmeldingen die per kern worden uitgereikt. Na Reusel op donderdag volgde Hooge Mierde op vrijdag. Maandag volgen nog Lage Mierde en dinsdag Hulsel.